avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1805 soluții astăzi
Forum Activitate Olariuionuflorin

Activitate Olariuionuflorin

Sotia a intrat in prenatal la 1 oct iar pe 5 a nascut 2 baieti prematuri atsfel prenatalul de pe data de 5 a devenit postnatal si va rog sa ma corectati daca gresesc cu ceva .Intrebarea mea este urmatoarea: 1 -Eu sotul urmeaza sa intru in concediu crestere copil ,,CCC” la cat timp intelegand ca sunt obligatorii cele 42 de zile de lauzie sau este obligata sa stea cele 126 de zile care se compenseaza intre ele ,,sarcina si lauzia” dupa care pot intra eu sotul? 2 – Daca nu sunt obligatorii cela 126 de zile de maternitate si doar 42 de lauzie iar eu intru imediat dupa ceke 42 de zile de lauzie in CCC ce se intampla cu postnatalul restul de 78 de zile (scazand 4 zile inainte de nastere prenatal si 42 obligatorii de lauzie) mai poate continua sotia cu ele si mai poate fi platita sau se intrerupe tot si se intoarce la munca? 3 – Cat este termenul de depunere dosar pentru alocatie minim si maxim daca intarzii pentru a nu pierde dreptul si aceeasi intrebare legata de termen si pentru depunerea dosarului pentru CCC? Va multumesc si astept un raspuns concret doar daca aveti informatii sigure! O zi buna !!!
Am dreptul la 5 zile libere ca tata pentru nasterea sotiei plus 10 zile de la atestatu de puericultura iar intrebarea mea este: -Termenul de a cere aceste zile este de 8 saptamani de la nastere,eu pot cere cele 15 zile sa zicem peste 7 saptamani si 4 zile respectand termenul limita de 8 saptamani sau cele 15 zile trebuie luate in asa fel incat sa nu depasesc 8 saptamani adica in sapt 5 cer 3 sapt de concediu?
SUBSEMNATUL OLARIU IONUT FLORIN FIUL LUI IONEL SI LENUTA CU DOMICILIUL IN COMUNA JILAVA JUDET ILFOV SOSEAUA GIURGIULUI NUMARUL 33A. BLOC B2. SC 3. AP 52. ET 4. CU CNP 1860820430096 SI C.I SERIA IF NUMARUL 405591 NASCUT IN SECTOR 3 BUCURESTI PRIN PREZENTA VA ROG A RECTIFICA GRESEALA FACUTA DE CATRE REPREZENTANTII POLITIEI ROMANE CARE LA INDICAREA GRESITA A SUBSEMNATEI BAZGAN MIHAELA ELISABETA DOMICILIATA IN JILAVA ILFOV SOS GIURGIULUI NR 33. BL 304. sc 1. Et 1. AP13. IN DOSARUL NR 3809/P/2016 .
DECLAR CA NU SUNT EU FAPTUITORUL AM LUAT LEGATURA CU EA LA DOMICILIU A RECUNOSCUT CA A GRESIT SI DE ACEEA NU A MAI FACUT PLANGERE IN TERMENUL DE 90 DE ZILE DOSARL SA INCHIS DAR FIIND DETINATOR DE ARMA LETALA DE VANATOARE LEGAL SUNT CERCETAT DE CATRE CEI DE LA ARME SI MUNITII ILFOV IN VEDEREA VIZEI DE 5 ANI SI RISC PRIN ACEASTA ALT DOSAR FARA NICI O VINA DACA NU PRIMESC VIZA PANA LA 16 MARTIE NERESPECTAND ATSFEL REGIMUL ARMELOR SI MUNITIILOR.MENTIONEZ CA TREBUIE TOTODATA SA SCOT LA VANZARE ARMA IN SUMA DE 1000 RON SI PIERD 1100 RON TAXA PLATITA ANUAL ASOCIATIEI DE VANATOARE GIURGIU PLUS 300 RON ANALIZELE SI ALTE TIPIZATE NECESARE DOSARULUI DE VIZARE ARMA BANI CE DACA SE INTAMPLA ASTA DORESC IN INSTANTA CA TOATE PARTILE CARE AU CONTRIBUIT CA EU SA APAR ERONAT IN DOSARUL 3809/P/2016.