avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Activitate OnixP

Activitate OnixP

La cerere
Buna ziua!
Lucrez la un spital de stat la bucuresti,si as vrea sa ma transfer mai aproape de casa-Gaesti...Locuri sunt la spital aici la Gaesti,doar ca ma plimba dintr.o parte in alta fara niciun raspuns,gen ca nu se poate.As vrea sa stiu care e procedura legala si ce am de facut in situatia asta?
Discuție Rulota
Buna ziua,
Va rog ajutati.ma cu urmatoarea situatie. Vreau sa cumpar o rulota. Istoricul rulotei este urmatorul: este inmatriculata prima data in judetul x, s-a vandut in judetul y, si apoi in judetul z.
Rulota nu a fost utilizata si in cartea de identitate apare doar primul proprietar. Exista contract de vanzare si fiscal de la proprietar x catre y, contract si fiscal de la y catre z. In aceasta situatie, pot sa cumpar de la Z si sa inmatriculez rulota pe numele meu? Vedeti vreo problema in faptul ca nu apar urmatorii 2 proprietari in carte? Rulota mai trebuie bagata in R.A.R sau doar facuta I.T.P ? Daca rulota va fi folosita in loc fix, fara a circula, mai trebuie facut ITP ul ?
Multumesc
Dar srl pot sa fac?
Vreau sa imi fac ii pt un fast food,dar sunt in concediu de crestere copil...intrebarea este,pierd indemnizatia,am voie sa fac ii?