Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot sa imi fac ii daca sunt in CCC?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot sa imi fac ii daca sunt in CCC?

Vreau sa imi fac ii pt un fast food,dar sunt in concediu de crestere copil...intrebarea este,pierd indemnizatia,am voie sa fac ii?
Puteti sa infiintati o I.I., dar nu trebuie sa realizati venituri mai mari de 3699 lei intr-un an calendaristic, intrucat depasirea acestui cuantum duce la suspendare platii indemnizatiei pentru CCC.
Dar srl pot sa fac?
Puteti infiinta orice entitate juridica - S.A., S.R.L., SRL - D etc.