avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate StefanMadalin

Activitate StefanMadalin

Puteti fi mai explicit? Eu detin inregistrari cu sefii mei in momentele in care ma injura, ma umilesc, discrimineaza, ameninta cu toate acestea nu pot face nimic?
Buna ziua, sunt angajat intr-o multinationala si de ceva timp am probleme cu sefii, probleme referitoare la injuraturi, discriminari, abuz de putere, umilire etc.(detin probe audio) si intentionez sa demarez o ancheta interna ca toti cei care mi-au adus toate aceste umilinte sa fie trasi la raspundere. Cum trebuie sa procedez si ce castig pot avea? Exista vre-un risc?
Răspuns la discuția Probleme la locul de munca
Detin dovezi clare, poze cu produse deteliorate, filmari cu anumite persoane din firma si din afara firmei in timp ce isi insusa marfa, inregistrari audio in timp ce sefii imi vorbeau foarte vulgar si inregistrari in care unu din sefi tipa la mine si in care ma atentioneaza ca "ar fi bine sa imi vad de treaba mea ca si asa mi-am facut multi dusmani la munca" la care exact dupa o saptamana nu masina mi-a fost vandalizata(geam spart, usi infundate) portofelele fiind inauntru cu o suma mare de bani si nefiind antinse, mai detin poze de la discutiile dupa reteaua de socializare in care fiul managerului meu care lucreaza la firma prestatoare dupa o cearta banala, ma ameninta ca voi avea de suferit la munca fiinca ii va spune tatalui anumite discutii dintre noi, eu neamenintand pe nimeni. Deci cu toate acestea ce sfaturi imi dati??
Buna ziua, am si eu o problema la locul de munca. Sunt angajat in platforma unei multinationale de 7ani, in tot acest timp am vazut foarte multe nereguli petrecute de catre superiorii mei si de anumite persoane din afara companiei in aceasta platforma, nemaisuportand tot ceea ce vazusem si ce se petrecea m-am hotarat sa trimit email in sediul companiei impreuna cu alti colegi pentru a ne informa sefii mai mari. Din momentu acela am constatat ca "caracatita" era mult mai mai mare si nu s-a luat nici o masura, ba mai rau totul s-a intors inpotriva noastra. Din acel moment sefii din platforme au inceput sa comporte urat cu noi, sa tipe la noi sa ne aduca tot felu de acuzatii false, sa ne spuna ca nu ne facem bine treaba, incearca sa ne aduca fel si fel de acuzatii. Imi puteti spune si mie cum pot proceda? Eu as dorii sa ii dau in judecata pentru discriminare si abuz de putere. As dori mai intai sa vorbesc cu un avocat sa explic concret ce si cum s-a intamplat pentru ca acele probleme sesizate sunt destul de serioase.