avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 780 soluții astăzi
Forum Activitate LaurentiuG11

Activitate LaurentiuG11

Buna ziua ,

Ma numesc Laurentiu , in primul rand vreau sa imi cer scuze daca nu am postat in locul potrivit . In cel de-al doilea o sa va povestesc intamplarea mea si totodata sa va intreb ce sanse am sa castig eventualul proces cu firma de leasing si/sau reprezentantul parcului auto.

Recent ( 2 luni ) am cumparat un autoturism dintr-un parc auto in sistem leasing si acum 2 zile printr-o verificare facuta într-un service auto constat ca respectivii kilometri a-i autoturismului sunt dați inapoi . Precizez ca in actele de la leasing respectiv contractul de leasing si fisa de predare-primire sunt trecuti kilometrii din bord , nu cei reali .

Am vreo sansa spre castigarea procesului? Daca da , in ce caz se va incadra ?

Multumesc anticipat.
Va multumesc pentru raspuns si promptitudine.
Buna ziua! Intrebarea mea este urmatoarea.. Am un cont deschis la o banca si recent am incasat o suma de 700 lei . Precizez ca nu sunt angajat,pensionar etc... Mai precis am facut o retragere de pe un site web. Deci aceasta suma nu provine din venituri periodice. Si in acest moment sunt siguri banuti de care sa ma folosesc neavand salariu sau orice altfel de venit .

Si banca respectiva a blocat in totalitate suma . Practic singurul venit al meu.

Pot avea castig de cauza in eventuala demararii unui proces ?