Forum Discuţii juridice Executare silită Venit blocat in totalitate din cauza popriri!
Discuție deschisă în Executare silită

Venit blocat in totalitate din cauza popriri!

Buna ziua! Intrebarea mea este urmatoarea.. Am un cont deschis la o banca si recent am incasat o suma de 700 lei . Precizez ca nu sunt angajat,pensionar etc... Mai precis am facut o retragere de pe un site web. Deci aceasta suma nu provine din venituri periodice. Si in acest moment sunt siguri banuti de care sa ma folosesc neavand salariu sau orice altfel de venit .

Si banca respectiva a blocat in totalitate suma . Practic singurul venit al meu.

Pot avea castig de cauza in eventuala demararii unui proces ?
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru raspuns si promptitudine.