avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Activitate dsioma

Activitate dsioma

buna ziua
am o microintreprindere si in prezent platesc impozit pe venit.
obiectul de activitate este comert online, dar eu tranzactionez si pe BVB la Bucuresti.
din aceasta cauza eu platesc impozitul pe dividende si pe eventualele castiguri din vanzarea in profit, dar am per total anual pierdere.
mult mai mare decat venitul, pierdere pe care nu o pot reporta la momentulde fata.
doresc sa trec la impozitul pe profit, ori prin majorare de capital social, ori prin adaugarea unui cod caen de activitatea pe piata reglementata de capital , care sa nu imi mai permita sa fiu microintreprindere.
multumesc
Răspuns la discuția cod caen
deci , mai concret, pentru tranzactionare in nume propriu trebuie activat vreun cod caen sau nu
Răspuns la discuția Regim microintreprindere
multumesc
Răspuns la discuția Regim microintreprindere
in legea activitatii pe piata de capital 297 pe 2004 este prevazut si tranzactionarea in nume propriu.
multumesc pentru raspunsuri
PRIMARIA MIA TRIMIS INSTIINTYARE DE OKATA A UNEI TAXE CHIAR DACA AM MENTIONAT DE LA INCEPUT CA NU AM BANNER.
Răspuns la discuția Regim microintreprindere
LA ALINIATUL 3 DIN DEFINITIA MICROINTREPRINNDERELOR, SE SPECIFICA , VENITURI , ALTELE DECAT DE PE PIATA DE CAPITAL.
CUM RAMINE ATUNCI?
este obligatoriu afisarea unui banner la sediul social al firmei?
firma mea este inregistrata ca microintreprindere de la in fiintare.
avand in vedere ca desfasor activitate pe piata de capital (tranzactionare in nume propriu) mai pot fi microintreprindere?
Discuție cod caen
ce cod caen trebuie activat pentru tranzactionarea pe bursa BVB