avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Activitate Manixoprea

Activitate Manixoprea

Discuție Taxe ,impzite
Bună ziua ,rezult cu o groază de ipozite ,pe casă ,motocicletă ,deși nu l-am avut niciodată ,ipozite neplătite pe o autoutilitară dacia pikup ,pe aceasta am donat-o cuiva mai bine de 10 ani în urmă,cu condiția să o înscrie pe numele lui ,cu acte la notar ,persoana respectivă nu a facut acest lucru datorită faptului primăria a refuzat să-i dea adeverință pe motiv că rezltam cu acele impozite pe casă neplătite , cum ies din incurătura asta ?puteți să-mi recomandați un avocat bun?
Bună ziua ,am o groază de impozite de plătit peste 100mil lei vechi reprezentând ipozite pe o casă care nu o am ,banuiesc că ar fi vorba de casa fratelui meu ! ,impozite pe motocicletă ,la fel nu am avut niciodată așa ceva ,impozite pe mașină dacia papuc autoutilitară deși am donat-o cuiva cu acte la notariat ,mai bine de 10 ani ,cu condiția să înscrie mașina pe numele lui ,datorită faptului că rezultam cu restanțe ,impozite neplătite la casă ,repet ,nu am avut nici o dată casă în România sau alte proprietăți ,omului nu i-au dat adeverință ,deci nu a înscris mașina pe numele lui ,de vreo 5 ani mașina a dat-o la remat fară să o radirze din circulație ,cum dracu mai ies din incâlceala asta ???am nevoie de un avocat bun in Vrancea ,puteți să-mi recomandați unul ?