avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1086 soluții astăzi
Forum Activitate Briana8l24

Activitate Briana8l24

Nu este normal ca indemnizatia sa vina timp de 24 de luni? Eu am inceput sa primesc indemnizatia din luna aprilie nu din ianuarie.
Ce legatura are tatal?
Buna ziua,
As dori sa aflu cat timp mai primesc indemnizatia pentru copil.
Copilu este nascut pe data de 24 ianuarie 2016, iar indemnizatia a venit abia in luna aprilie. As dori sa stiu pana cand se mai acorda indemnizatia. Pana pe 24 ianuaria cand copilul face doi ani sau pana in aprilie de cand au inceput sa vina banii.
Răspuns la discuția Se poate numi furt
Am uitat sa mentionez ca am achitat produsul si l-au oprit. Daca acel politist va trimite amenda asa cum ma amenintat voi face ce imi recomandati dvs. Cand ii intreb la intrare daca imi pot lasa caruciorul si sa imi pun copilul intr-un carut de cumparaturi, raspunsul agentului este “nu va garantez ca il mai gasiti. ”
Buna ziua
Am fost astazi la un supermarket din cartier si am achizitionat cateva produse. Tin sa va spun ca eram cu un copil de 1 an si 5 luni in carucior. Ne avand posibilitatea de a lua si alt carucior pentru cumparaturi am depozitat produsele in cosul carutului. La casa ajunsa am uitat un produs in carut. In momentul in care am pus produsele de pe banda in carut am avut intentia de a da si produsul cumparat la scanat pentru a fi platit. Dar nu am avut timp pentru ca un agent de paza mi-a spus sa il insotesc intr-o camera. Am mers am explicat situatia, dar el si cu sefa de magazin nu asteapta sa vina politia. Am spus ca le achit si nu pot sta in acea caldura mult timp cu un copil mic. Politistul care a venit a inceput sa ma jigneasca ca sunt nesimtita, hoata, etc. Si pe langa asta ma ameninta cu o amenda de 1000 de ron. A si ca imi vor pune poza la intrare. Oare este posibil un astfel dr comportament?