avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Activitate Cry1

Activitate Cry1

Am 44 de ani ,cooa sa reinoiesc buletin expirat am nevoie de la mama mea de semnatura ei ca ma ia in spatiu(este pe contract uzufruct viager).Din anumite motive nu mai doreste lucrul acesta,ea nu mai sta in apartament de peste 20 de ani.Apartamentul s-a cumparat dupa moartea tatalui meu ,eram minor ,cu banii rezultati din vanzaea masinii mostenite.Plata nu a fost integrala,am mai platit eu rate la stat cativa ani.Ce act pot prezenta la primarie ca sa pot reinoi buletinul
Vreau sa reinoiesc buletinul care expira dar am problemeu locatia.Locuiesc de 25 de ani in apartamentul meu cumparat pe vremea cand eram minor dar Mama este cu uzufruct viager.Tatal a decedat cand aveam 5 ani si ca mostenire a fost omasinadin vanzarea careia s-acumparat masina.Mama de 20 de ani s-a mutat la tara si de acum incolo refuza sa ma mai i-a in spatiu pentru a putea face buletinul.Ce pot face in acest caz,buletinul expira in 5 zile,am luna viitoare o vacanta in strainatate unde am nevoie de buletin,Pasaportul este si el expirat.