Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Reinnoire buletin expirat
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Reinnoire buletin expirat

Am 44 de ani ,cooa sa reinoiesc buletin expirat am nevoie de la mama mea de semnatura ei ca ma ia in spatiu(este pe contract uzufruct viager).Din anumite motive nu mai doreste lucrul acesta,ea nu mai sta in apartament de peste 20 de ani.Apartamentul s-a cumparat dupa moartea tatalui meu ,eram minor ,cu banii rezultati din vanzaea masinii mostenite.Plata nu a fost integrala,am mai platit eu rate la stat cativa ani.Ce act pot prezenta la primarie ca sa pot reinoi buletinul
Buna ziua,
daca mama dumneavoastra nu va semna veti primi C.I provizoriu reinibil in fiecare an!
Pentru restul actelor mergeti la Evidenta populatiei si acolo sunt afisate.
VA faceti deocamdata carte de identitate provizorie.
Apoi va adresati instantei cu o cerere sa se constate stingerea dreptului de uzufruct prin neuz si radierea din cartea funciara.
Dupa radierea sarcinii, veti fi proprietar pe deplin si va faceti carte de identitate.
Va pun model de actiune in link
[ link extern ]