avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1705 soluții astăzi
Forum Activitate Tania Grecu

Activitate Tania Grecu

Răspuns la discuția Produs defect cumparaturi online
Din pacate asa este. Si eu am pățit acest lucru la emag. Eu am primit un produs, curierul nu l- a desfăcut sa mi-l arate ca este in perfecta stare si după ce au plecat am vazut ca era lovit rău. Am sunat imediat la ei si am spus ca daca nu îmi rezolva situația o sa ii reclam peste tot. Din pacate a trebuit sa astept 14 zile pana am primit produsul respectiv. Binenteles ca i-am reclamat peste tot.
Buna seara! Am si eu o intrebare: anul trecut,in cadrul adunării generale s-a stabilit ca pe perioada de 8 luni sa se plătească un fond de reparatii de 100 lei, initial s-a spus pt. înlocuirea liftului, reparatii la subsol. Toata lumea strânsă acolo a fost de acord cu acest lucru. Dar pe parcursul anului nu s-a facut decat reparația la subsol. In loc sa pastreze banii stransi pt lift s-au cheltuit banii pe diverse lucruri: schimbarea usii de la intrare,a interfonului, zugravirea parterului ,montarea de camere de luat vederi si altele. Problema este ca s-au cheltuit banii iar anul acesta s-a spus acelasi lucru: sa se dea cate 100 de lei de fiecare apartament pt lift si iar a inceput sa daca diverse modificari spunând ca sunt urgente. Întrebarea mea este urmatoarea: daca s-a stabilit in cadrul adunării strangerii acestui fond de reparatii pt ceva anume si nu s-a facut,dar banii s-au cheltuit pot sa nu mai cotizez? Mentionez ca toate aceste hotărâri nu au fost menționate intr-un proces verbal cum era normal. Pot fi penalizata daca nu mai cotizez, neavând niciun proces verbal semnat? Astept răspunsul dumneavoastră. Va mulțumesc!