avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 966 soluții astăzi
Forum Activitate Gabrynyel86

Activitate Gabrynyel86

Am facut o reclamatie la primarie si la isc ca vecinul meu si a facut un garaj imens fara sa pastreze limita legala si nu avea autorizatie de constructie.la facut anul trecut si in garaj face tinichigerie vopsitorie si asta tot ilegal neavand firma.garajul la construit anul trecut prin decembrie iar prin aprilie si a facut cadastru si intabulare la el..pe cand ne intelegeam zicea ca isi face garaju fara autorizatie ca il ajuta domnu de la primarie de la urbanism..am primit azi raspuns de la primarie hartie precum ca garajul este din 1998 si cadastru si intabulare carte funciara de anu acesta in.aprilie ca a intrat in legalitate..bineinteles am.primit raspuns de la acel domn care l a ajutat pe vecinul(stie tot orasul ca acel domn este un spagar)si totusi eu am dovezi si martori ca acel garaj a fost construit anu trecut si nicidecum in 1998...ce ma deranjeaza e ca de um an de zile am.umblat dupa autorizatie de constructie si mi sau pus piedici iar vecinu isi construieste ilegal bine mersi si plus de asta face ft mare galagie cu tablele si nu pot lasa nici copii afara cand vopseste el masinile...ce as putea face?multumesc frumos
Răspuns la discuția O mare problema cu angajatorul
Totusi fiind sofer si conducând un camion de mare tonaj si fiind neodihnit poate fi un pericol atat pentru mine cat si pentru ceilalti participanți în trafic.programul soferilor profesionisti este ft strict.daca nu fac cum.vor ei trebuie sa suport consecinte fiind sa.ma dea afara sau sa ma facă sa plec de buna voie...
Răspuns la discuția O mare problema cu angajatorul
Exploatare
Sunt sofer profesionist si lucrez la o firma pe comunitate care are sediu in romania!legal se face săptămânal pauza de 45 de ore.de cand lucrez la ei de un an am facut doar de câteva ori pauza de 45 de ore.acum ne pun sa scoatem cardurile afara si nici măcar pauza zilnică nu ne lasa sa o mai facem.acea pauză de 9 ore zilnică pe care trebuie sa o luam.am înregistrare cand imi zice dispecerul sa scot cardurile si sa facem pauza de 9 ore pe scaune in timp ce masina o las am in service.daca ii dau in judecata rezolv ceva?