avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1755 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... problema cu vecinul
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

problema cu vecinul

Am facut o reclamatie la primarie si la isc ca vecinul meu si a facut un garaj imens fara sa pastreze limita legala si nu avea autorizatie de constructie.la facut anul trecut si in garaj face tinichigerie vopsitorie si asta tot ilegal neavand firma.garajul la construit anul trecut prin decembrie iar prin aprilie si a facut cadastru si intabulare la el..pe cand ne intelegeam zicea ca isi face garaju fara autorizatie ca il ajuta domnu de la primarie de la urbanism..am primit azi raspuns de la primarie hartie precum ca garajul este din 1998 si cadastru si intabulare carte funciara de anu acesta in.aprilie ca a intrat in legalitate..bineinteles am.primit raspuns de la acel domn care l a ajutat pe vecinul(stie tot orasul ca acel domn este un spagar)si totusi eu am dovezi si martori ca acel garaj a fost construit anu trecut si nicidecum in 1998...ce ma deranjeaza e ca de um an de zile am.umblat dupa autorizatie de constructie si mi sau pus piedici iar vecinu isi construieste ilegal bine mersi si plus de asta face ft mare galagie cu tablele si nu pot lasa nici copii afara cand vopseste el masinile...ce as putea face?multumesc frumos

Alte discuții în legătură

Distante de construire fata de limitele de proprietate keops_mic keops_mic Buna ziua, Cand am inceput construirea a garajului, am aflat ca in satul unde am casa exista un RLU care te obliga sa ai niste limite ale constructiei fata ... (vezi toată discuția)
Gard despartitor ion04 ion04 Buna ziua, va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac pentru a pune in aplicare o constatare a Inspectoratului de Stat in Constructii care, in urma aesizarii ... (vezi toată discuția)
Teren cu probleme mirceamarinache mirceamarinache In jurul anilor 68 am cumparat impreuna cu alti 9 co-locatari un teren adiacent blocului in care locuim pentru constructie garaje. In timpul proiectarii s-a ... (vezi toată discuția)