avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Activitate gabita60

Activitate gabita60

Discuție Societate srl
Buna seara ! In urma cu un an am divorțat de fostul ,am făcut tot Partajul in afara de o societate SRL unde suntem ambii administratori și asociati cu drepturi egale .Va rog ,as dori sa știu poate respectiva persoana sa achiziționeze bunuri mobile și imobile sau sa facă împrumuturi fără ca eu sa știu ? Mulțumesc anticipat !
Răspuns la discuția retragere plangere penala
m-am impacat scriptic , ca sa nu mai i se faca dosar penal ,faptic situatia este la fel de tensionata ,divortul continua si sper sa nu mai am iar evenimente cu agresiune fizica din partea lui .
Răspuns la discuția retragere plangere penala
multumesc de raspuns
Răspuns la discuția retragere plangere penala
am inteles ,chiar daca nu am primit raspuns la toate intrebarile mele ,eu va multumesc
Răspuns la discuția retragere plangere penala
Am inteles ca trebuie sa scriu ca ne-am impacat ca sa pot anula plangerea penala dar nu trebuia sa vad
ce a declarat sotul ?el poate a negat faptele petrecute ?acum ce pasi mai urmeaza ? astept raspuns de la procuratura ca sa inchis dosarul ? si cam cat dureaza pana primesc instiintare ?Va multumesc
Buna seara ! vreau si eu sa va intreb daca eu am facut plangere penala sotului pentru agresiune si apoi am retras plangerea ,in caz ca apare alt eveniment cu agresiune ,se ia in considerare si fapta aceasta ? si o nelamurire sotul a fost chemat inaintea mea si a dat declaratie ca martor dar am cerut sa citesc ce a scris si nu m-i sa dat in schimb am semnat ca ne-am impacat ceia ce nu este adevarat noi avand divortul in continuare .Dupa ce am plecat mi sa parut ceva nefiresc in ce mi se dicta sa scriu ca ne-am impacat
Răspuns la discuția Agresiune, consecințe
multumesc pentru raspuns si o ultima intrebare ; eu trebuie sa am avocat sau imi pledez cauza singura ?
Răspuns la discuția Agresiune, consecințe
daca o iau dupa zilele de refacere din certificatul medico -legal fapta lui nu poate parea grava dar este vorba si despre o agresiune psihica ,eu numai daca ridica pumnul la mine deja tremur si dau in plans .Eu cand am fost agresata aveam la notariat actele pentru divort de o saptamana prin acordul partilor .Va multumesc
Răspuns la discuția Agresiune, consecințe
Multumesc frumos pentru raspuns
Răspuns la discuția Agresiune, consecințe
de la data depunerii plangerii mele ,sotul cand este instiintat ca are dosar ?.Noi nu comunicam in nici un fel acum dar nu pare ca ar fi in cunostinta ca ar urma sa aibe un proces .Va multumesc