avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Activitate salonbluebridal

Activitate salonbluebridal

Multumesc!
ok, multumesc!
Buna ziua!

Pentru un contract de mandat pentru administrator, in cadrul unui SRL, exista stabilita prin lege o remuneratie minima?

Multumesc!
Buna ziua!
Nu stiu daca s-a mai pus aceasta intrebare insa, daca deja exista un topic pe subiectul de care sunt interesata, va rog sa ma directionati, iar daca nu exista inca, am nevoie de un raspuns...

Asadar, am angajati la o firma cativa cetateni indieni cu CIM pe perioada nedeterminata si doresc sa stiu daca este vreo prevedere in lege pentru mentinerea acestora in campul muncii cel putin 1 an de zile de la angajare sau angajatorul, poate, in cazul in care acesti cetateni nu satisfac nevoile acestuia, sa le desfaca CIM-ul pe perioada probei, perioada mentionata in CIM de altfel?

Multumesc!
Răspuns la discuția Salarii constructii 2019
OK, multumesc pentru raspuns. Avem rabdare insa, cei implicati doresc sa stie si niciodata nu ai toate datele de care ai nevoie pentru a da explicatii. :)
Acele scutiri si micsorari privind contributiile salariale (impozit, CAS, CASS si CAM) care se aplica la salariul in contructii intre 3000 lei si 30000 lei, pot beneficia doar firmele care indeplinesc niste conditii in afara de faptul ca activitatea desfasurata, cod CAEN, este in domeniul contructiilor si pentru asta se cere sa se faca o analiza lunara a firmei... Intrebarea este daca exista un anumit model impus sau pur si simplu se decide de catre persoana de decizie acest lucru? Am o firma care desfasoara activitatea de contructii civile 100% si in momentul maririi salariilor angajatilor la 3000 lei brut se doreste sa se beneficieze de acele scutiri si as vrea sa stiu daca este o procedura care trebuie urmata sau nu? Cum se declara in 112?