Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Nu stiu daca s-a mai pus aceasta intrebare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Nu stiu daca s-a mai pus aceasta intrebare insa, daca ...

Buna ziua!
Nu stiu daca s-a mai pus aceasta intrebare insa, daca deja exista un topic pe subiectul de care sunt interesata, va rog sa ma directionati, iar daca nu exista inca, am nevoie de un raspuns...

Asadar, am angajati la o firma cativa cetateni indieni cu CIM pe perioada nedeterminata si doresc sa stiu daca este vreo prevedere in lege pentru mentinerea acestora in campul muncii cel putin 1 an de zile de la angajare sau angajatorul, poate, in cazul in care acesti cetateni nu satisfac nevoile acestuia, sa le desfaca CIM-ul pe perioada probei, perioada mentionata in CIM de altfel?

Multumesc!
Nu exista nicio astfel de prevedere .
ok, multumesc!