avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1659 soluții astăzi
Forum Activitate medesan_nico

Activitate medesan_nico

personal contractual.
Am CIM si am dat examen pt ocuparea unui post vacant in cadrul aceleiasi entitati.
Ce pot face daca nu am primit aceasta decizie de peste 90 de zile?
În cate zile de la data susținerii si promovarii unui concurs pentru ocuparea unui post, in cadrul unei entitati, trebuie sa primesc decizia de numire?
Discuție bilant gresit
dupa intocmirea situatiilor financiare la 31.12.2009 s-a descoperit ca in balanta de verificare nu s-a introdus o nota contabila. Ce se poate face?
Din data de 01.03.2009 sunt in concediu pe ntru cresterea copilului care ar trebui sa inceteze in decembrie 2010. Daca eu vreau sa reintru in activitate de la 1 aprilie 2010, sotul ar putea intra in concediu pt cresterea copilului? Indemnizatia ar ramane aceeasi sau se recalculeaza?
sotul meu a fost obligat sa semneze o desfacere a contr de munca cu art.55 (acordul partilor) nedatata. El este agent de vanzari si un comerciant i-a zis sefului ca, acum 2 sapt., a gresit cantitatea de marfa pe care a lasat-o, dar au clarificat-o dupa aceea in aceeasi zi. Pe motivul ca afecteaza imaginea firmei si alte de genul, a zis ca la urmatoarea "abatere" dateaza respectiva decizie.
Ce poate face sotul in cazul in care o dateaza fara sa-i spuna, sau cand are chef seful?