avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 496 soluții astăzi
Forum Activitate eldo

Activitate eldo

Am omis un aspect important si anume apartamentul este inchiriat la niste elevi.Am vorbit si cu ei degeaba,am vorbit si cu proprietarul apartamenrtului si mi-a raspuns ca el nu are ce face pentru ca are contract cu ei si sa rezolv eu problema.Va rog mult sa-mi spuneti cine trebuie sa rezolve situatia si cum.Va multumesc mult!
Va rog sa-mi spuneti daca exista un mijloc sa-mi pot rezolva o situatie disperata pe care o am cu un vecin care nu vrea pur si simplu sa respecte reguli de bun simti care exista intre locatarii unui bloc in ceea ce priveste respectarea orele de odihna .In acest interval face un zgomot infernal trantind lucruri din casa,certuri etc.Mentionez ca sunt o persoana in varsta si bolnava.Va multumesc mult!
Casa este bun comun.
...si daca nu are unde sa se mute...?am crezut ca voi primi un raspuns concret im raport cu legislatia respectiva,mai concret,.nu sunt copii si nu poate parasi casa,!
Ce se poate face pana la divort atunci cand intervine o comportare din partea sotului cu jigniri,tipete,amenintari ,violente verbale si fizice,instaurand o atmosfera de teroare.Va multumesc mult!