avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 975 soluții astăzi
Forum Activitate Laura8

Activitate Laura8

Cum poate o asociatie /ong deschide un cont nou la o alta banca? De ce acte are nevoie? Ce procedura? In cat timp se poate deschide contul?
Din ce am inteles nu trebuie plangere la politie ci direct la avocat, vorbit pentru evacuare in actiune sau evacuare in revendicare. dar nu stim ce trebuie mai exact sau care sunt pasii exacti. Daca aveti o recomandare de avocat din Bz, ar fi de folos. Multumesc!
Multumesc!

[ mesaje conexate ]
Este mult prea evaziv raspunsul. Asta stiam. As dori detalii. Care sunt cele mai bune argumente. Cum se procedeaza. Nu vrem sa dureze mult. Vrem evacuare urgenta. este amenintare. Nu se poate trai cu ea. face rau.

"Daca intentioneaza" Pai asta am scris ca vrea EVACUARE. Plangerea la politie nu te scuteste de pericol. Mama este amenintata cu moartea zilnic

[ mesaje conexate ]
Mama are o casa pe numele ei. Fratele meu sta si el in acea casa cu sotia lui. Comportamentul sotiei lui este oribil. Fratele meu pleaca mult din tara, iar ea il insala si o ameninta pe mama. Au doi copii impreuna, doar pe acte. Nu sunt copiii fratelui meu. Unul de 12 ani si unul de 17. Sunt facuti cu alte persoane. Din nefericire trecuti pe numele lui. Ea nu a adus nicio imbunatatire casei. Nu a cumparat nimic. Nu a participat la nimic. Sunt impreuna de aproximativ 5 ani (casatoriti). Are unde sa se duca. Are rude.

Mama este constant amenintata. Poate sa o evacueze pe sotia fratelui meu? Nu tinem neaparat sa ramana copiii acasa. Sa ii ia cu ea.

Care e demersul? Ce trebuie sa faca mama? Plangere la politie? Ce trebuie sa faca daca e amenintata?