avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate Maria Morali

Activitate Maria Morali

Răspuns la discuția Custodia comuna
Este adevarat ca am ales prost.Sansele sa alegi prost in aceasta tara sunt imense pentru ca oameni de calitate sunt extrem de rari si da,aveti dreptate...tatal nu este impins de sentimentul curat al dragostei pt fiica sa sa faca mizerii ,ci de persoane din jurul sau.

When a scris:

Este ciudat ca toti pe care ii cunosc si sunt in aceasta situatie sunt "frustrati".

Exact de frustrarea de care vorbeati dati si dumneavoastra dovada. Faptul ca dumneavoastra nu reusiti sa o depasiti pentru binele propriului copil nu face tatal vinovat deloc ci pe dumneavoastra in imposibilitatea de a asuma anumite lucruri pe care singura le-ati ales.
Se numeste responsabilitate si da, un om matur o asuma.

Răspuns la discuția Custodia comuna
Este ciudat ca toti pe care ii cunosc si sunt in aceasta situatie sunt "frustrati".E usor csnd vb din exterior.Cititi pe forumurile care dezbat subiectul si luati pulsul...Dupa aceea mai vorbim.
Discuție Custodia comuna
[ link extern ]
Suna dragut...custodie comuna,dar realitatea nu poate sustine aceste reglementari.Nimeni nu se desparte de bine si de cele mai multe ori relatia se incheie urat sau foarte urat asa ca va intreb...cum se poate pune in practica aceasta utopie in conditiile in care cei 2 sunt la cutite si nu se inteleg in ceea ce priveste un minor in nici un domeniu?Eu sunt de parere ca realitatea sustine custodie totala si asta in general pentru mama (pot fi si exceptii de la regula,dar nu stiu cat este de bine sa tot incurajam tatii care nu prea sunt dotati de la natura cu o grija profunda nici pt ei,daramite pt un copil),deciziile importante tot acesteia sa ii apartina ,iar tatal sa aiba drept de vizita ,drept de a se implica mai mult atunci cand mama si copilul au nevoie si obligatia de a-si ajuta copilul financiar.In caz contrar tot ce am intalnit,eu lucrand cu oamenii,este Razboi,fara pace".
maria_morali@yahoo.com

Biriş Janina a scris:

Eu da. Putem face schimb de adrese e-mail.

Discuție Custodie
In ce situatii poate obtine tatal domiciul la el?Cum poate schimba de la mama la tata?
Buna ziua!Sunt in aceeasi situatie.Suntem mintiti pe fata.Eu vreau ca aceasta problema sa fie dezbatuta pe un post tv sau facuta cumva cunoscuta media ca acesti escroci sa nu mai pacaleasca si pe altii.Adresa mea de mail este maria_morali@yahoo.com.Va multumesc!