avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1434 soluții astăzi
Forum Activitate x6IT32

Activitate x6IT32

paspa a scris:

Dv. ati fost neutru si totusi ati declarat ca:
o persoana a fost injunghiata din tabara adversa
, care tabara adversa? sau nu ati fost chiar neutru?

Am fost neutru, dar nu am stiut ce experesie sa folosesc. Nu sunt nebun sa fac o prostie fiindca viata si libertatea are prioritate.
Buna seara, moment nu exista nicio proba doar declaratii din partea lor. Cel care a facut fapta si-a recunoscut-o si acuma se alfa in arest preventiv. Dar eu sunt socat fiindca nu am trecut prin asa ceva.
Buna seara,

In urma cu aproximativ 2 saptamanii, am fost prins la mijloc intr-o bataie, eu fiind un simplu angajat care duce marfa la depozit impreuna cu alte doua persoane. Cele doua persoane au sarit bataie, eu m-am dat jos din masina sa incerc sa-i despart. Era sa fiu lovit dar m-am fericit si m-am restras langa un gard unde erau niste doamne care tot tipau. Partea cea urata este ca o persoana a fost injunghiata din tabara adversa, eu am fost foarte speriat de tot ce sa intamplat. Cel injunghiat a pus in declaratie ca eu l-am tinut, dar eu nici macar nu l-am atins cu un deget. Astept acuma declaratia din partea martorilor. Nu cred ca este tentativa de omor fiindca respectivul a stat decat 5 zile in spital si acuma este bine mersi acasa. Eu ma stres foarte mult, in mai putin de 10 zile, am slabit 5 kg.

Am fost la Politia, am declarat totul, am specificat ca eu nu am intrat sa ma bat, doar sa aplanez totul si cand era sa fiu lovit, m-am retras de acolo la 2 metri langa un gard. Persoana care a facut toate astea se afla deja in arest preventiv.

Eu va spun sincer in viata mea nu am fost la Politie, sunt foarte speriat. As dori sa stiu ce as putea pati, va multumesc din suflet!
Răspuns la discuția Tentativa de omor
Buna seara.

Cand am ajuns cu toti la Politia, am fost la poze si amprente si la final dupa mai multe drumuri prin birouri, am dat declaratia si am semnat ca si MARTOR asa era in respectivul formular. Pentru mine a fost un soc mare ca niciodata nu am fost implicat in asa ceva.

Va multumesc!
Buna ziua,

Acum cateva zile impreuna cu 3 prieteni mergem prin oras cu masina cand o alta masina ne-a taiat calea, a urcat un schimb de replici, si apoi o bataie tin sa mentionez ca eu nu am lovit si nici nu am primit doar ca eram la 2 metri de bataie. Acuma vine partea nasoala ca unul din grupu nostru la taiat pe unul din grupul celalalt, am stat cateva ore la politie si apoi am plecat acuma si urmeaza sa fiu sunat de la politie si sa ma prezint cand e nevoie. Acuma vreau sa stiu ce se poata intampla, fiindca la inceput am fost suspect si apoi mi-a fost luata declaratie ca si martor.

Tin sa mentionez ca eu nu am atins pe nimeni nici macar cu un deget!

Eu ce pot pati din toata povestea asta?