avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Activitate Nitu mihaela

Activitate Nitu mihaela

Discuție Amenintari
Buna seara. Ce pot face in cazul in care sotul ma ameninta telefonic si prin mesaje ? Am fost casatariti 3luni iar din noiembrie am parasit locuinta in care stateam pe motivul ca avea probleme cu alcoolul si erea violent. Insa acum ma suna si ma ameninta imi este teama sa ies si din casa de frica lui. Divortul nu vrea sa.l accepte si as vrea sa merg sa.l dau in judecata pentru a intenta divort. Nu am reusit pana acum din motive financiare . Intrebarea mea este daca pot merge la politie sa fac plangere pentru amenintari ?
Răspuns la discuția Divort
Din pacate nu am probe
Discuție Divort
Buna ziua. Am si eu nevoie de niste raspunsuri va rog frumos ... doresc sa divortez dar sotul este impotriva spune ca nu isi va da acordul chiar daca il voi da in judecata .... nu este deacord cu acest divort . Precizez ca are probleme cu alcoolul si devenise si violent. In acest moment locuim separat el ramanand in casa tatalui meu , dar care si acesta vrea sa ma dezmosteneasca nefiind si el deacord cu divortul ....
Discuție Parasire
Buna seara . Am parasit locuinta in care locuiam eu si sotul meu din cauza abuzului. Locuinta fiind a parintilor mei . Ei m.au dat afara din casa nefiind de acord cu o despartire . El a ramas in casa parintilor mei eu fiind cea care a parasit casa. Nu vor sa imi dea lucrurile . Cum pot sa le iau de acolo ? Mentionez faptul ca el nu vrea sa semneze actul de divort . Multumesc
Buna ziua , lucrez la o cafenea din craiova din data de 11-06-2017 iar contractul l.am semnat acum cateva zile pe data de 08-10-2018 pe el insa este decat stampila firmei ... nimic de la itm sau alte stampile... salariile le primim in mana chesh... fara a semna ceva ... am cerut o adeverinta de venit si m.au tot amanat in aceste l
uni de cand lucrez aici nu a venit nimeni sa semnez protectia muncii sau alt ceva pare cam dubios...ma puteti ajuta va rog sa aflu daca acest contract este unul valid sau nu? Multumesc