avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 353 soluții astăzi
Forum Activitate Coni1984

Activitate Coni1984

Răspuns la discuția alocati de stat romania
am tot ce trebe actele de dincolo vreau sa stiu doar daca fata mea va lua de la inceputul anului alocatia desi ea nu a beneficiat deloc din romania pana la varsta de 2 ani a luat din austria as vrea sa stiu ea va lua din ianuarie anul acesta din cate am inteles ea nu cred ca va lua din urma de accea as vrea sa ma clarificati multumesc
buna seara am si eu o intrebare daca puteti va rog ajutati+ma cu un raspuns pana anul trecut copii mei au luat alocatie din Austria si acuma vreau sa o redeschid in romania puteti sa imi spuneti ce acte imi trebe si daca trebe ceva de la notar etc va m
vreau sa va mai intreb daca domnul insista sa nu imi dea decizia de respingere doras desi eu am depus totul si neavand dreptul in tara la maternitate pot sa il dau in judecata pt pierderea de timp si pt dreptul meu la decizia de care am nevoie pt am lua dreptul in austria ?multumesc
dansul insista ca nu vrea sa isi piarda serviciu din cauza mea deoarede daca imi elibereaza o decizie de respingere este ilegal vreau sa stiu daca am dreptul sa il dau in judecata pt dreptatea mea?
multumesc din suflet pt tot ajutorul acordat
multumesc mult pt raspuns sper ca asa sa le dau cu asta pe birou si sa priceapa o data pt totdeauna
buna ziua am sunat la bucuresti mi-au spus ca nu am dreptul la ICC in tara din cauza ca nu am cotizat in tara dar cei de la resita insista ca am dreptul si nu vor sa imi elibereze decizia de respingere dosar pt ca am facut si dosarul in romania care se depune la primarie alaturi de stagiul de cotizare unde se veiunde in tara dar dansii de la resita nu vor sa imi dea deoarece insista ca am dreptul in romania sincer nu mai inteleg nimic imi puteti spune va rog ce sa fac ?cum sa procedez?
multumesc
buna seara am vorbit ANPIS Bucuresti si le-am spus exact de la cap la coada ce am vb si cu dv.si dansi mi-au spus ca nu am dreptul in tara la maternitate(indemnizatie crestere copil) mi-a spus sa merg sa scot stagiul de cotizare si sa le depun la primaria orasului de unde locuiesc alaturii de copi certificat nastere copil,copie buletin si stagiul de cotizare alaturi de ce imi da primaria si apoi primaria unde depun actele ei trimit la Resita la ANPIS si atunci doamna care mia zis ca am dreptul in Romania este obligata sa imi elibereze adeverina ca nu am dreptul in Romania la ccc va multumesc pt tot ajutorul acordat pana in prezent o seara buna
Răspuns la discuția alocatii de stat
multumesc din suflet o zi minunata
va multumesc foarte mult o doamna din resita de la AJPIS mia spus ca sa schimbat legea si ca am dreptul eu stiu ca nu am pt ca am sunt si astazi personal la bucuresti la AJPIS si mia zis ca nu am dreptul in Romania doar in austria daca am depus dosarul acolo doar ca doamna de la Resita de la AJPIS nu vrea sa imi elibereze o adeverinta prin care sa dovedesc in austria ca nu am dreptul la maternitata anul trecut mia eliberat o adeverinta ca nu beneficiez desi eu iam spus ca mie imi trebe o adeverinta in care sa scrie ca nu am dreptul dar dansa nu vrea sa imi dea ea insista ca am dreptul la CCC in tara sincer nu stiu ce sa fac cum sa procedez ca sa nu pierd si in Austria
Răspuns la discuția alocatii de stat
multumesc din suflet pt raspuns o zii minunata dar pot sa iau pe anul 2017 incepand cu luna iaunarie 2017 pana in prezent?
buna ziua va rog ajutatima cu un raspuns clar eu am lucrat 6 ani in austria ca persoana fizica autorizata am cotizat la stat acolo in romania nu am cotizat deloc am dreptul la indemnizatie in romania desi nu am cotizat nici macar o zii?va rog un raspuns clar va multumesc din suflet