Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatii de stat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatii de stat

buna ziua vreau doar sa stiu concret eu am nascut in austria anul trecut am luat alocatie de acolo deoarece am platit asigurarea dar anul accesta nu imi mai da de acolo pot sa deschid in romania ?si primeste si din urma fetita mea ma refer pe anul 2017 ?multumesc o zii buna
Puteti depune dosarul pentru alocatie in tara, insa daca anul trecut ati primit in Austria , in tara nu vi se va da pentru 2016 alocatie.
Cornel Vasile, Consilier juridic
pai pe 2016 am luat de acolo pt ca am platit asigurare acolo dar pe 2017 nu va multumesc mult sa aveti o zii minunata
Pe 2017 puteti beneficia din tara de alocatia pentru copil.
multumesc din suflet pt raspuns o zii minunata dar pot sa iau pe anul 2017 incepand cu luna iaunarie 2017 pana in prezent?
Daca depuneti dosarul acum , da.