Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocati de stat romania
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocati de stat romania

buna seara am si eu o intrebare daca puteti va rog ajutati+ma cu un raspuns pana anul trecut copii mei au luat alocatie din Austria si acuma vreau sa o redeschid in romania puteti sa imi spuneti ce acte imi trebe si daca trebe ceva de la notar etc va m
Trebuie adus din Austria un document ca nu mai beneficiati de alocatia pentru copil din acest stat.
am tot ce trebe actele de dincolo vreau sa stiu doar daca fata mea va lua de la inceputul anului alocatia desi ea nu a beneficiat deloc din romania pana la varsta de 2 ani a luat din austria as vrea sa stiu ea va lua din ianuarie anul acesta din cate am inteles ea nu cred ca va lua din urma de accea as vrea sa ma clarificati multumesc