avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Activitate mendel

Activitate mendel

BUNA ZIUA
AM EFECTUAT O SUCCESIUNE . IN PREZENT TREBUIE SA O COMPLETEZ ,LA NOTAR,CU UN CERTIFICAT AUXILIAR
UNUL DINTRE COMOSTENITORI ,CARE MOSTENEA NUMAI FRUCTUL VIAGER A UNEI LOCUINTE ,A DECEDAT
NOTARUL MIA CERUT UN ACT PRIVIND DECESUL ACESTUIA
CUM POT SA-L PROCUR AVIND IN VEDERE CA NU SUNTEM NEAMURI NU SUNTEL DIN ACEIASI LOCALITATE SI NICI NUI STIU APARTINATORII ?
CE MA SFATUITI CA SA OBTIN UN ASTFEL DE ACT ?
MULTUMESC ANTICIPAT
Răspuns la discuția executare silita
Multumesc. Este posibil ca ANAF-ul sa faca executarea silita ?
cine si cum se face executarea silita in cazul in care exista hotarare judecatoreasca definitiva privind existenta debitelor fata de institutiile buge
tare de stat
Răspuns la discuția executare silita
Este intoarcerea executarii silite de catre ANRP Nu am formulat contestatie la executare i-mi lipsesc motivatiile -iar titlul de plata din dosarul prin care se intoarce executarea silita -se va repune pe rol dupa achitarea sumei datorate ANPR-ul nu a contestat titlul de plata -ci numai modul prin care au fost scosi banii de pe titlu. Nu a fost investit cu formula executoria de instanta judecatoreasca -iar suma de bani trebuia sa fie eliberata in transe -desi avea 5 ani de cind a fost eliberat
Buna ziua -sunt executat silit de catre ANRP conform NCPC-- dar in acelasi timp am titluri de plata date de catre ANRP ,in alt dosar, ajunse la scadenta .Va rog sa-mi raspundeti daca se pot compensa sau executorul judecatoresc le va executa .Stiu ca procedura executarii institutiilor statului sunt destul de greoaie Va multumesc.

Da pot fi executati --daca ai dezbatut mostenirea ai luat atit activul cat si pasivul ( datoriile ) -pasiv care poate sa fie mai mare decat masa succesorala. daca stii ca nu exista masa succesorala nu mai dezbati succesiunea -nu te poate abliga nimeni sa preiei mostenirea