Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

cine si cum se face executarea silita in cazul in care exista hotarare judecatoreasca definitiva privind existenta debitelor fata de institutiile buge
tare de stat
Executarea silita poate fi facuta numai prin intermediul unui executor judecatoresc.
Multumesc. Este posibil ca ANAF-ul sa faca executarea silita ?
mendel, utilizator
Da, ANAF-ul face executarea silită pentru datoriile acumulate către bugetul de stat.