Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... verificare firma in insolventa/faliment SC ALEX ALARMS ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

verificare firma in insolventa/faliment SC ALEX ALARMS SECURITY SRL

Salutare,

1. Va rog sa imi spuneti cum pot afla (gratuit) daca o societate este sau nu in insolventa/ faliment.
Mai exact ma intereseaza situatia SC [editat] SRL, CUI [editat]. La o simpla cautare pe google nu am gasit nimic in acest sens (doar cateva site-uri care furnizeaza informatii contra cost).
Speta: fostii salariatii SC [editat] SRL au actionat-o in instanta pt neplata drepturilor salariale (mai multe luni), instanta de judecata le-a dat castig de cauza. Acum, salariatii au ramas cu "hotararea judecatoreasca in buzunar", patronul SC refuzand total plata drepturilor salariale, si afirma ca nu il intereseaza, ca nu are nimic pe firma ca sa il poata executa silit si ca firma a intrat in insolventa (din verificarile facute pe anaf am vazut ca nu a achitat nici datoriile catre bugetul de stat si bug. asig. soc. si ca este inceputa procedura executarii silite, datoriile fiind imense).
2. Exentual, poate ma puteti sfatui ce alte mijloace pot avea pentru recuperarea prejudiciului.

Multumesc anticipat!

O zi frumoasa!

[editat - este interzisa postarea in forum a denumirilor societatilor comerciale, se incalca regulamentul de postare]
Lucian Huzum, Consilier juridic
Nu apare si nici nu exista vreo cerere de insolventa. Numai bine!
puteti incerca o executare silita, prin intermediul unui executor judecatoresc (poprire, vanzarea unor bunuri...)