avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Activitate Cibo

Activitate Cibo

Răspuns la discuția Adjudecatar intimat
multumesc pentru raspuns,contestatorul reclama ca nu a fost instintat de licitatie,deci eu sa fac o intampinare ? sa cer respingerea contestatiei ?si sa aduc dovada de la executor precum ca a fost instintat despre licitatie ?
Răspuns la discuția Adjudecatar intimat
multumesc pentru raspuns,contestatorul reclama ca nu a fost instintat de licitatie,deci eu sa fac o intampinare ? sa cer respingerea contestatiei ?si sa aduc dovada de la executor precum ca a fost instintat despre licitatie ?
Bună, sunt adjudecatar al unui imobil, am intabulat (nu sa notat contestația la cartea funciara) sa făcut contestație la procesul verbal de licitaţie, acum la al 4 termen văd ca sunt trecut ca intimat, probabil ca o să viu introdus în cauză, întrebarea mea este.... Sunt obligat să mă prezint cu avocat la proces? Este în regulă dacă sunt chemat ca intimat? Sincer după 4 luni nici nu mă mai interesează hotărârea, vreau să se termine mai repede
am depus cererea si am atasat copie dupa actul de adjudecare,multumesc,spersa primesc sentinta
si daca la subsemnatul pun numele unie parti din proces....cum ridic hotararea ,ma gandesc ca la ridicarea sentinte trebuie un act de identitate
buna ziua,sant propietarul uni imobil cumparat la o licitatie,in cartea funciara imi apara un proces notat,vreau sa radiez aceasta notare,deci cum pot eu sa scot sentinta in acest proces fara sa fiu parte
Buna,sant adjudecatarul unui imobil cumparat la o licitatie,imobil ipotecat la banca acum 3 ani,au mai fost 2 sau 3 licitatii inainte,dupa cateva zile de la adjudecare sa facut contestatie la executare,intrebarea mea este
1.
cat timp dureaza pana se solutioneaza contestatia ?
sa presupunem ca contestatia este neintemeiata( lipsa instintare debitor)
2
daca contestatia este intemeiata in cat timp primesc banii inapoi ?