avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Adjudecatar intimat
Discuție deschisă în Executare silită

Adjudecatar intimat

Bună, sunt adjudecatar al unui imobil, am intabulat (nu sa notat contestația la cartea funciara) sa făcut contestație la procesul verbal de licitaţie, acum la al 4 termen văd ca sunt trecut ca intimat, probabil ca o să viu introdus în cauză, întrebarea mea este.... Sunt obligat să mă prezint cu avocat la proces? Este în regulă dacă sunt chemat ca intimat? Sincer după 4 luni nici nu mă mai interesează hotărârea, vreau să se termine mai repede
Cel mai recent răspuns: Cibo , utilizator 13:47, 19 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In cadrul contestatiei, aveti calitatea de intimat. Nu aveti obligatia prezentarii la proces asistat de avocat. Este in regula daca sunteti chemat ca si intimat (sub rezerva situatiei neplacute de a fi parte intr-un proces) ...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sunteti deja parte in proces.
multumesc pentru raspuns,contestatorul reclama ca nu a fost instintat de licitatie,deci eu sa fac o intampinare ? sa cer respingerea contestatiei ?si sa aduc dovada de la executor precum ca a fost instintat despre licitatie ?
multumesc pentru raspuns,contestatorul reclama ca nu a fost instintat de licitatie,deci eu sa fac o intampinare ? sa cer respingerea contestatiei ?si sa aduc dovada de la executor precum ca a fost instintat despre licitatie ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partile in intoarcerea executarii aspara aspara In cazul unei actiuni de intoarcerea executarii pe langa reclamant cine mai este parte ? Creditorul sau executorul judecatoresc , care a prestat o activitate ... (vezi toată discuția)
Anulare licitatie covaci112233 covaci112233 buna dimineata,am cumparat la o licitatie publica un teren extravilan ,respectand procedura legala,l-am intabulat terenul pe mine si l-am trecut la primarie la ... (vezi toată discuția)
Licitatie publica madara81 madara81 Care sunt etapele si termenele de contestare in cazul vanzarii la licitatie publica a unui imobil? (vezi toată discuția)