Forum Discuţii juridice Executare silită Adjudecatar intimat
Discuție deschisă în Executare silită

Adjudecatar intimat

Bună, sunt adjudecatar al unui imobil, am intabulat (nu sa notat contestația la cartea funciara) sa făcut contestație la procesul verbal de licitaţie, acum la al 4 termen văd ca sunt trecut ca intimat, probabil ca o să viu introdus în cauză, întrebarea mea este.... Sunt obligat să mă prezint cu avocat la proces? Este în regulă dacă sunt chemat ca intimat? Sincer după 4 luni nici nu mă mai interesează hotărârea, vreau să se termine mai repede
In cadrul contestatiei, aveti calitatea de intimat. Nu aveti obligatia prezentarii la proces asistat de avocat. Este in regula daca sunteti chemat ca si intimat (sub rezerva situatiei neplacute de a fi parte intr-un proces) ...
Sunteti deja parte in proces.
multumesc pentru raspuns,contestatorul reclama ca nu a fost instintat de licitatie,deci eu sa fac o intampinare ? sa cer respingerea contestatiei ?si sa aduc dovada de la executor precum ca a fost instintat despre licitatie ?