Forum Discuţii juridice Executare silită anulare licitatie
Discuție deschisă în Executare silită

anulare licitatie

buna dimineata,am cumparat la o licitatie publica un teren extravilan ,respectand procedura legala,l-am intabulat terenul pe mine si l-am trecut la primarie la impozit,dupa vreo 4 luni primesc citatie intr-un dosar vechi caci se cere anularea licitatiei,eu in calitate de parat.Am fost la executor sa intreb si a zis caci nici el nu stia caci este proces deoarece nu a fost notat in cf nimic si mi-a zis caci nu poate sa aiba vreo treaba cu mine deoarece eu sant cumparator de buna credinta,precizez caci nici persoana de la care s-a executat terenul nu a avut nici o relatie contractuala cu reclamatii.Pe termenul viitor sant chemata pt interogatoriu,nu stiu sa merg sau nu?Oare poate sa-mi anuleze adjudecarea?
Sfatul meu este sa apelati la un avocat care se pricepe foarte bine in domeniul executarilor silite.
Avand in vedere ca este vorba despre licitatie publica ,dvs nu sunteti cumparator ,ci adjudecatar ,ati devenit proprietar asupra terenului si ati obtinut titlu de proprietate in temeiul actului de adjudecare
Pentru a preintampina situatii neplacute,se impune sa dati curs citatiei,sa va asumati responsabilitatea sa va prezentati la termenul de judecata,ocazie cu care sa va puteti apara interele