avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Activitate grodziu80

Activitate grodziu80

Buna. Locuiesc in polonia si pe 13 iunie imi expira cartea 9de identitate. Am facut o imputernicire in polonia la notar, pentru mama mea, pe care va trebui so traduc in romana. E in regula? SauCe acte imi sunt necesare pt schimbarea buletinului?
Da..multumesc.am déjà hotararea definitiva si este semnata.vroiam sa va intreb :acea sentinta am traduso aici in polonia ,o pot legaliza in Romania,sau trebuie legalizzata in polonia?si supralegalizata ???

-Vă rog apăsați pe Răspunde, nu pe Citează, când vreți să postați un nou mesaj. Mulțumesc-
Ok.multumesc mult.sentinta o am legalizzata ,dar nu si supralegalizez....o am si tradusa in limba poloneza si legalizzata...
Buna.as dori sa va intreb daca ma puteti lamuri cam ce am de facut pt k nu inteleg.vreau sa ma casatoresc in Polonia, cu un polonez.am mai fost casatorita in Romania,sunt divortata de 12 ani.in 29 Ian o sa plec in tara mai exact la Cluj unde va trebuie sa scot un duplicat dupa certificatul de casatorie pe care va fi mentionata desf.casatoriei anterioare.trebuie sa apostilez,traduc...legalizez....si supralegalizez....pot traduce in Romania? Va fi valabil in Polonia?nuinteleg exact ce trebuie sa fac.si adeverinta de celibat? Va rog daca puteti sa-mi explicati clar ce trebuie sa fac
Răspuns la discuția casatorie cu un cetatean polonez
ok.multumesc frumos :) nu credeam ca o sa raspunda cineva....dar adeverinta medicala de unde se poate elibera?din polonia pt k in tara nu am medic sunt demult plecata si adeverinta de cutuma se elibereaza personal?trebuie sa merg neaparat eu sau poate altcineva sa o ceara ....de ex fratele meu? sau cum ar trebui sa procedez pt ca eu momentan nu pot sa ajung in tara....multumesc
buna.as dori daca imi poate raspunde cineva,pt ca sincer nu prea inteleg.vreau sa ma casatoresc cu un cetatean polonez ,locuiesc in polonia,,,,daca am o sentinta de divort definitiva si irevocabila,tradusa binenteles si in poloneza ,e obligatoriu sa am si certificatul de celibat?sau de ce documente am nevoie mai exact. multumesc