avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1647 soluții astăzi
Forum Activitate Jupiterscorpia

Activitate Jupiterscorpia

Multumesc pentru raspuns, nu ati prea inteles descrierea mea.

Noxele exista in permanenta, se opresc doar. cand ticalosul simte, ca ar exista vreun pericol, de a fi descoperit.
Dupa un an si jumatate de respirat acizi corozivi, as vrea sa vad,cine nu ar fi intoxicat si cine nu ar fi ars in caile respiratorii.
Procesul de recuperarea metalelor pretioase se pot face si prin hidroliza, canalizarea este praf si pulbere, inundata toata coloana, cu toate astea ticalosul nu se opreste, este incredibil.
Tot aparatul de Clima este folosit pentru evacuarea substantelor. La o ploaie torentiala, am oprit lichid care curgea din aparat, nu va doresc sa mirositi asa ceva.
Multumesc din suflet pentru raspuns, am mai scris unor jurnalisti, dar s-a lasat cu tacere. Aerul din casa, baie, bucatarie, hol casa scarii, de afara pe fereastra vine aerul care arde caile nazale, traheea, intra pana in plamani.
Procesul se desfasoara prin hidroliza, individul se foloseste de toate scurgerile prin care sa scape de solutii, inclusiv de aparatul de clima, care este fix deasupra geamului meu, pe aici scoate gazele.
Am sesizat administratia,impreuna cu vecina care este perete in perete cu ticalosul, nu s-a intamplat nimic.
Periodic vine noaptea un individ care vorbeste un fel de engleza, dupa intonatie pare ca ii da lectii. In rest acest nemernic, care este foarte tanar, nu face nimic altceva, decat asta. In locuinta lui nu se gateste, nu se aprinde gazul, nu se fumeaza, nu intra nimeni, nu iese nimeni. Miscarile din locuinta sunt hotesti, tocmai ca sa nu fie obligat sa deschida usa. Atitudinea celor de dincolo, era identica cu cea a acestuia. Ei sunt instruiti de o organizatie subterana, si au siguranta ca nu li se poate intampla nimic, functioneaza ca o secta. Aceleasi raspunsuri, aceasi atitudine. Cu toate presiunile care le-am facut, nu inceteaza.
In vechiul domiciliu am chemat si o firma particulara ptr determinarea noxelor, dupa ce am platit 700 lei , d-na director imi spune ca nu sunt aparate ptr acizii corozivi. Sincer aveam impresia ca este o adevarata conspiratie. Am sa fac tot ce m-ati sfatuit, dar nu cred in rezolvare. Am cumparat un purificator aer, care merge non stop, dar nu face fata, am sa cumpar si o masca de gaze, pana se rezolva .
Anul trecut am sesizat, ca de la chiriasul de sus si cel din stanga, vin substante extrem de toxice, corozive. Am facut sesizari numeroase catre Politia Locala, la Politia Sectorului, la Politia Arme si Substante toxice. Toti m-au trimis la DSP, pentru determinari de toxicitate. Locatarii in cauza nu deschid usa la prima vizita, indiferent de cine este la usa, Politie, etc, iar la a doua, au grija sa aeriseasca si sa adune tot cu ce lucreaza. Astfel ca nici DSP, nu a gasit nimic. Mentionez ca acestia sunt acoperiti si de administrator si presedinte. Acest proces se desfasoara cu acid clorhidric si acid sulfuric. Nu am mai suportat aerul otravit pe care-l inhalam de cateva luni bune, am hotarat sa vand ap. si sa ma mut. Numai ca vecinul de sus este student la Electronica, iar astia toti fac asa ceva. Nici nu mai am curajul sa o iau de la capat si ma gandesc sa ma mut si de aici. O cunostinta mi-a relatat un caz identic al prietenei sale, care dupa 20 de ani, a trebuit sa vanda ap. si sa plece din bloc.
fara acordul proprietarului as vrea sa demarez actiunea.
Sunt chirias si vreau sa actionez in judecata un vecin care ma deranjeaza. In ce conditii si ce acte sunt necesare, daca este nevoie de proprietar ?