avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 455 soluții astăzi
Forum Activitate Ana Veisa

Activitate Ana Veisa

Nu a avut nici o zi de spitalizare.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Pentru infractiunea de parasire a locului accidentului organul de up s-a sesizat din oficiu si ramane sa fiti cercetat chiar daca victima nu a depus plangere pentru vatamare corporala din culpa.
Stiti, cate zile de ingrijiri medicale a avut victima?

2017,ma scuzati.

CABINET DE AVOCAT BARBULESCU ION-SEBASTIAN a scris:

31.07.2018??? Fapte din viitor?:))

Daca in data de 31 07 2018 am avut un accident . Mi a dat dovada fara drept de conducere ,victima nu a depus plangere. Pana in momentul de fata nu mi a dat nici permisul si nici o dovada. Cum trebuie sa procedez? Va multumesc !
Am avut n procese in urma carora insanta a hotarat ca copilul sa aiba domicilul la mama. Dar in primul si ultimul weekend din luna sa il iau la mine si sa ii platesc pensie alimentara . Mama copilului nu m a lasat sa il vad niciodata de cand l a luat la dansa si nici sa il iau la mine,iar eu nu i am platit pensie alimentara. Ce se poate intampla daca nu i am dat pensia ,iar ea nu m a lasat sa l vad?. Cum procedez ca macar sa mi vad copilul?
De cand sa intamplat accidentu mia dat dovada fara drept de conducere.
Mau identificat.leam dat permisu si buletinu si abia dupa cateva zile mia dat buletinu inapoi politia rutiera.
Nu era pe trecerea de pietoni.era pe un drum de tara.si da!am plecat la ordinul domnului politai.am si martori care erau langa mine si au auzit ca mia zis domnu politai sa plec si sa vin a doua zi la postu de politie.
Fata a fost dusa la spital si a venit in scurt timp inapoi.
Nici minora si nici parintii acesteia nu a dat nici o declaratie impotriva mea.si a trecut mai mult de 90 de zile de cand sa intamplat...
Ce trebuie sa fac sami dea permisu inapoi?
Multumesc anticipat
Buna ziua ,
In cazul uni accident in care victima este putin zgaraiata pe picior si este si minora si nu a vrut sa sune la politie si salvare , dar adultii din familia ei au sunat , iar eu am parasit locul accidentului inainte sa vina politia rutiera pentru ca asa a spus politia locala si am si martori care au auzit, ce masuri se iau? Ce pedeapsa se da?