avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident cu victime si parasirea locului accidentului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident cu victime si parasirea locului accidentului

Daca in data de 31 07 2018 am avut un accident . Mi a dat dovada fara drept de conducere ,victima nu a depus plangere. Pana in momentul de fata nu mi a dat nici permisul si nici o dovada. Cum trebuie sa procedez? Va multumesc !
31.07.2018??? Fapte din viitor?:))
2017,ma scuzati.

CABINET DE AVOCAT BARBULESCU ION-SEBASTIAN a scris:

31.07.2018??? Fapte din viitor?:))

Trebuie finalizata urmărirea penală.
Incercati sa angajați avocat daca vreti sa urgentati.
Părăsirea locului accidentului cand exista victime constituie infracțiune.
Avocatul va poate ajuta din mai multe puncte de vedere dar urgentarea necesita sa angajați avocat superspecializat pe urgentari si va fi necesar si sa isi dea silința si sa aiba timp de cazul dvs.
Altfel puteti astepta 2 sau 3 ani.
Ultima modificare: Luni, 19 Martie 2018
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Pentru infractiunea de parasire a locului accidentului organul de up s-a sesizat din oficiu si ramane sa fiti cercetat chiar daca victima nu a depus plangere pentru vatamare corporala din culpa.
Stiti, cate zile de ingrijiri medicale a avut victima?
Nu a avut nici o zi de spitalizare.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Pentru infractiunea de parasire a locului accidentului organul de up s-a sesizat din oficiu si ramane sa fiti cercetat chiar daca victima nu a depus plangere pentru vatamare corporala din culpa.
Stiti, cate zile de ingrijiri medicale a avut victima?

Alte discuții în legătură

Accident cu victima danyell_crystyan danyell_crystyan in 16 decembrie 2015 am acrosat cu masina un pieton care se afla pe mijlocul drumului la 10-15 metri dupa o trecere de pietoni.precizez ca eram in afara ... (vezi toată discuția)
Accident auto cu vatamare corporala. am vazut ca pentru un accident din 2017 cu vatamare ... lujerului lujerului Buna ziua! Am vazut ca pentru un accident din 2017 cu vatamare corporala usoara, procurorul a clasat cazul dupa 8 zile. Nu trebuia sa se astepte 90 de zile ... (vezi toată discuția)
Victima in accident cu dosar penal dinu01 dinu01 Buna ziua, Acum o luna si ceva mergand cu motocicleta pe un drum european, la un moment dat din dreapta, iese o autoutilitara care face stanga, si din care ... (vezi toată discuția)