avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate Laurentiuradu1

Activitate Laurentiuradu1

Buna ziua,

Am primit o convocare in vederea desfasurarii cercetarii disciplinare pentru ca mi-am bagat demisia si nu am dorit sa stau in preaviz.

Vroiam sa va intreb daca se trece in revisal acest lucru si daca imi cauzeaza la noul loc de munca.

Multumesc.
Buna ziua,
Astazi m-am intalnit cu agentul care se ocupa de cazul meu si l-am intrebat care este stadiul. El mi-a spus ca momentan nu s-au prezentat la sectie sotul si sotia, si am inteles ca mai trebuie sa astept pana se solutioneaza si cazul lor (al sotului) care a condus fara permis, abia apoi pot sa primesc raspunsul de la parchet pentru clasarea dosarului. Agentul mi-a zis ca dupa clasarea cazului o sa mi se suspende dreptul de a conduce pe 90 de zile fara drept de a da examen... dar daca numai prelungesc dovada cu 30 de zile pana la solutionarea cazului se scade din perioada de 90 de zile
Intrebarea mea este urmatoarea : exista posibilitatea sa pot primii permisul dupa clasare fara a mai astepta a treaca cele 90 de zile?

Multumesc.
Dar nu stiu cum sa dau de agentul de politie. Ma duc in sectie si la informatii cer cu persona care mi-a completat dovada de 15 zile de permis? Va multumesc pentru ajutorul acordat
Mai mult ca sigur nu o sa aiba atatea zile de spitalizare. As vrea ca la inceputul lunii decembrie sa ma duc sa vorbesc cu politistul sa vad care este starea dosarului. Este ok?
Ok. Va multumesc frumos. O zi placuta.
De ce sa ma dea in judecata civila daca CML o sa fie sub 4 zile? Si eu am intrebat cum pot sa aflu informatii despre caz. Multumesc. Nu am nici numar de contact al lor.
Si cum pot sa aflu informatii despre caz? Ex: daca s-a clasat cazul, daca nu au depus plangere, daca au CML si pe cate zile? Ma intereseaza ca oamenii sunt rromi...dar romanizati
Buna ziua. Ieri am produs un accident usor.. si m-i s-a deschis dosar de cercetare penala. Permisul mi-a fost retinut pentru dosar. In masina pe care am lovito erau 2 persoane (sot,sotie). Ei s-au dus la spital pentru cercetari,insa nu au nimic grav. Sotul a zis ca nu vrea despagubire materiala insa,sotia cand era in celalalt birou cu ofiterul a zis ca isi rezerva dreptul. Este prima oara cand patesc asa ceva... si nu stiu cum sa reactionez... dureaza mult pana primesc permisul...dureaza mult pana clasifica dosarul? Mentionez ca accidentul s-a intamplat in orasul unde locuiesc.