avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1179 soluții astăzi
Forum Activitate georg!ana

Activitate georg!ana

Răspuns la discuția Insolventa si radiere
Multumesc.
Buna ziua! Am fost unic administrator si asociat al unei firme cu profil creare textile care a înregistrat datorii mari catre stat. A fost declarata insolventa, iar dosarul este prin tribunal de 1 an de zile. In ultimul e-mail pe care l-am primit de la lichidator, mi s-a spus ca firma a fost radiata. Întrebarea mea este ce se intampla mai departe? Cand se termina toata situatia? Multumesc.
Răspuns la discuția Insolventa firma
Multumesc frumos!o zi buna!
Buna ziua!am o firma care va intra in insolventa.pana la terminarea proceselor pot pleca din tara pentru a munci?
Va multumesc, dar nu mai pot ramane in pozitia respectiva.sper sa pot rezolva prin metoda pe care mi.ati recomandat.o.
Am incercat clarificarea, dar situatia e mai complicata.
Va multumesc!
Buna ziua.ma numesc Georgiana si sunt administrator unic al unei firme care activeaza in industria textila.s.au strans cateva datorii, dar eu as vrea sa renunt la ea.cum o pot ceda fara ca persoana care o preia sa nu plateasca(cel putin pe moment) stopajul la sursa.vreau sa renunt la ea cat mai repede.
Buna !am o firma pe numele meu, care a strans ceva datorii si as vrea sa o cedez.se poate face fara a plati stopajul la sursa?stiu ca fara asta nu se prea poate.va rog sa ma ajutati cu un raspuns...multumesc.
buna seara.am aceeasi problema, dar link.ul are 100 de decizii.la care ar trebui sa ma uit?multumesc