avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Activitate Cristi Ioan

Activitate Cristi Ioan

Buna ziua. Ieri am fost la un bar cu un prieten care s a luat la harta cu patronul de acolo. In momentul acela patronul l a ridicat pe prietenul meu cu intentia de a l da de pamant. Atunci, eu am i am despartit, iar seful barului mi a dat o palma dupa care am urmat si eu sa i dau tot o palma. In continuare omul ala a luat o scrumiera de pe o masa si a vrut sa mi o sparga in cap insa eu i am blocat lovitura si l am luat la pumni pana i am spart capul. Toata faza a fost filmata de camerele de supraveghere din imprejurimi. Vreau sa stiu ce se poate intampla daca cel de la bar se duce la politie si depune plangere. Am de ce sa ma tem avand in vedere ca daca nu as fi ripostat as fi putut sa mi iau o scrumiera in cap si sa stau in coma nu stiu cat timp sau chiar sa mor?
Răspuns la discuția Am furat din magazin
De fapt mai am o grija. O sa primesc vreo citatie acasa?
Răspuns la discuția Am furat din magazin
Am inteles. De cazier ma intereseaza. Multumesc pentru raspunsuri!
Răspuns la discuția Am furat din magazin
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Se intocmeste dosar penal.
Avand in vedere situatia de fapt prezentata, probabil se va dispune renuntarea la up.


Puteti sa fiti mai explicit?
Buna ziua. Zilele trecute am fost intr un carrefour express de la mine de prin zona si am furat un lapte cu gust de ciocolata de 3.69 lei. La iesire am fost prin de seful magazinului care a sunat la politie. A venit politia si m au dus la sectie unde am fost amprentat, mi s au luat declaratii si mi s a facut proces verbal. Credeti ca o sa risc dosar penal sau ceva asemanator?? Tin sa mentionez ca sunt minor, e prima oara cand mi se intampla asa ceva, iar seful de magazin nu a depus plangere, la sectie mi s a zis ca nu are ce sa mi se intample, doar sa fiu cuminte, insa cand am ajuns la declaratii domnul de acolo mi a zis ca s ar putea sa primesc o citatie daca va fi cazul...