avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Activitate officem4

Activitate officem4

Cod COR - Inginer productie.
Standardele de calitate ne impun sa denumim responsabili in fiecare arie si sarcinile sa fie definite in fisa postului. Fiind o fabrica cu doar 3 angajati Tesa, un angajat apare in organigrama de mai multe ori. Bineinteles, volumul nu este mare pt fiecare arie: 8 h/zi sunt suficiente pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu.
Buna ziua! In cadrul unei fabrici mici, un angajat Tesa are responsabilitati in mai multe arii: Calitate, Livrare, Aprovizionare, RU.
Pentru fiecare arie se face o fisa de post? Sau o singura fisa de post in care iau fiecare arie cu descrierea responsabilitatilor aferente. Multumesc!
Buna ziua,
Am rugamintea sa ma lamuriti cum calculez valoarea statistica pentru expedieri EXW, in conditiile in care transportul este asigurat de client iar eu nu am nici o informatie legata de valoarea acestuia.
Va multumesc
Discuție Cod de conduita
Buna ziua,

Ma intereseaza sa aflu mai multe despre ce ar trebui sa contina (sau un model), codul de conduita al unei societati micute, ce are si sectie productie. As vrea sa il fac cat mai minimal. Ma puteti directiona spre astfel de articole? Imi puteti da un model? Multumesc!
carmen.munteanu@m4.ro
Multumesc!
Buna ziua,
Suntem o firma de 28 angajati, colegii nu doresc reprezentant al salariatilor(lucru stabilit in cadrul unei adunari generale a salariatilor prin vot secret), doresc sa se reprezinte singuri, conducerea este de acord. In cadrul primei sedinte de negociere toti angajatii sunt invitati, firma propune majorarea salariilor a.i. netul sa ramana acelasi, salariatii sunt de acord in unanimitate. Sunt corecti pasii? Va rog sa ma ajutati cu un model de PV in care sa notez cele de mai sus. Multumesc!