avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1469 soluții astăzi
Forum Activitate kermint

Activitate kermint

Ne primind raspuns , intaleg ca este corect si ca se practica in asociatii.
Este posibil ca presedintele demisionar sa se razgandeasca si sa-si reia atributiile ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat?
Am fost sa-mi achit "intretinerea" si surpriza presedintele era acolo.L-am salutat si fara sa-l intreb ceva mi-a zis ca trebuie sa se ocupe cineva de bunul mers al asociatiei.
E posibil asa ceva?!
"Ar trebui atent analizate motivele care au determinat reprezntantii asociatiei sa renunte la functii
Poate daca se elimina factorul care a generat hotararea,membrii echipei revin asupra hotararii lor "
Si ce credibilitatea ar mai avea .
Actualizare. Toti membri C.Ex. au demisionat .Ce se intampla acm?
Ce obligatii/indatoriri mai are un presedinte al unei asociatii de proprietari care si-a depus mandatul de presedinte . A facut cunoscut in adunarea generala si apoi si-a inregistrat cerea in registrul de corespondeta.
Răspuns la discuția Legea 50/1991
Va rog sa-mi spuneti si mie care sunt pasii pt. modificarea unui acoperis din terasa in sarpanta ?
Cat mai detaliat va rog.
Răspuns la discuția Cumul de functii
Adam Grecu,
Teama vine din faptul ca persoana e angajata ca administrator ( contract de 8ore/zi ) inregistrat in revisal iar functia de casier si cea de contabil cum se evidentiaza ?! Si ce face mai intai in cele 8 ore? Lucru amestecat pute ..........
Răspuns la discuția Cumul de functii
Hristos a Inviat!
Multumesc pt. raspuns . Dar nu este clar in sensul ca administratorul poate fi si casier sau administratorul poate fi si contabil . Daca era un art. in care se specifica ca administratorul poate fi SI contabil SI casier era bine.
Răspuns la discuția Cumul de functii
Mulțumesc pentru raspuns. Dar care este baza legală? Lege,articol.
Buna ziua.
O persoana care este angajata la o asociatie de proprietari ca administrator poate sa fie in acelasi timp si casier si contabi ?
Daca da, in ce conditii?
Daca da , cine-i tine locul cand este in concediu?