avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1139 soluții astăzi
Forum Activitate Annamaria0111

Activitate Annamaria0111

Răspuns la discuția Primesc indemnizatie?
Multumesc frumos!
Am sunat si la dgaspc in sectorul in care locuiesc dar nu mi-au dat nici un raspuns concret, plus ca mi-a zis ca se poate schimba legea de la luna la luna dar pana la anul nu se stie ce se mai intampla :)
Răspuns la discuția Primesc indemnizatie?
Intre 16 si 26 ianuarie 2018.
Răspuns la discuția Primesc indemnizatie?
Cineva care lucreaza la primarie mi-a spus ca o sa primesc indemnizatie doar de la locul de munca la care lucrez de doi ani si ca de la locul de munca de la care mi-am dat demisia nu se calculeaza nici un venit pentru ca am cotizat doar 8 luni si trebuia minim 12 luni pentru a se putea calcula un venit si de acolo. Adica in cateva cuvinte cele 8 luni lucrate la jobul de mi-am dat demisia sunt nule, nu se ia in calcul nici un venit de acolo.
Stiu ca nu intru in concediu de crestere copil de unde mi-am dat demisia si o sa intru de la jobul actual, dar macar sa se faca o medie si a celor 8 luni in care am fost salariata si am platit toate contributiile la stat. Multumesc!
Sunt insarcinata in 8 luni. Am avut doua joburi. Un job la care lucrez din noiembrie 2015 pana in prezent si un job la care am lucrat din februarie 2017- pana in octombrie 2017.(la acest job mi-am dat demisia).
As dorii sa stiu daca la indemnizatie se calculeaza si cele 8 luni lucreate la jobul la care mi-am dat demisia. Multumesc!
Sunt insarcinata in 8 luni. Am avut doua joburi. Un job la care lucrez din noiembrie 2015 pana in prezent si un job la care am lucrat din februarie 2017- pana in octombrie 2017.(la acest job mi-am dat demisia).
As dorii sa stiu daca la indemnizatie se calculeaza si cele 8 luni lucreate la jobul la care mi-am dat demisia. Multumesc!