Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Primesc indemnizatie?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Primesc indemnizatie?

Sunt insarcinata in 8 luni. Am avut doua joburi. Un job la care lucrez din noiembrie 2015 pana in prezent si un job la care am lucrat din februarie 2017- pana in octombrie 2017.(la acest job mi-am dat demisia).
As dorii sa stiu daca la indemnizatie se calculeaza si cele 8 luni lucreate la jobul la care mi-am dat demisia. Multumesc!
Se ia in calcul toate veniturile realizate in cele 12 luni eligibile pentru indemnizatia CCC.