avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Activitate RaduSA

Activitate RaduSA

Se poate inchide subiectul :)
Nu prea vad nimic concret, lanterna e comandata deja, am dat si 20$ pe ea :))
O folosesc ca lanterna, nu cred ca imi face nimeni nimic, unii umbla cu sabii, pistoale si sunt liberi pe drum, nu eu cu o lanterna in forma de bata. Oricum pana in prezent n-am avut niciodata nevoie de asa ceva, doar ca imi place cum arata ca design si imi iau masuri de precautie :)
Deci oarecum mi se incadreaza si "facaletul" meu in categoria armelor albe... e lanterna, dar e sub forma de bata. Chiar nu mai stiu ce sa cred.
O sa mai intreb niste politisti sa vad ce parere au, apoi revin si aici cu "solutia".

Multumesc oricum pentru raspunsuri si timpul pierdut cu nelamurirea mea.
Daca mai e altcineva care poate sa vina cu o parere, e bine venit. :)
Cum sa iau bata de lemn si sa pun un led si o baterie ? Am impresia ca faci misto :)
Scrie asa:
Flashlight Type:Self defense, Hiking, Camping and etc
Lighting Distance:100-200 m
Nu cred ca are relevanta cate baterii intra :) Sau sa fie o scuza ca intra 10 baterii si de asta e asa lunga.
Am comandat-o deja din China la acelasi pret, insa mai calitativa (cel putin din review-uri). Vad ca scrie ca e si pentru camping, etc + "selfdefence".

Multumesc pentru raspunsuri, chiar daca nu m-am prea lamurit. Ori o tin in portbagaj, ori o tin acasa. :)
Intra 3 baterii tip AA sau una de 18650.
Problema e ca instructiunile sunt in chineza :)).
Cred ca o tin acasa deocamdata, ideea e ca nu vreau sa am probleme, nu am avut niciodata si sunt un bun cetatean. :)
Mi-as fi pus o camera DVR in masina, am dat 100 si ceva de lei pe asa ceva, insa noaptea nu vede absolut nimic, iar mai mult decat atata nu am in buget.
[ link extern ]

Asa arata. Deci nu are maner tip box.
Evident ca nu am de gand sa o folosesc la altceva in afara de iliuminat, nu am avut niciodata probleme, insa e bine sa fie pentru autoaparare (situatii extreme). Tot mai multi batausi, consumatori de droguri, alcolisti prin trafic la volan si nu prea vad controale in trafic.

De exemplu daca sunt oprit in trafic pentru control , am probleme atata timp cat ea se afla in portbagaj sau langa scaun ? (am inteles ca ar conta si locul unde se afla). Si daca dau de cineva cu exces de zel s-ar putea sa am ceva probleme. Daca as gasi si ceva lege pe care sa o citesc ca sa ma informez si sa ii informez si pe ei in caz de ceva, ar fi super. :)

Multumesc
Este legal sa achizitionez de pe em*g (nu stiu daca am voie sa scriu tot numele) o lanterna tip bata de baseball pe care sa o tin in masina ?
Per ansamblu este o lanterna (lunga de vreo 45cm cu forma unei bate).
Nu as vrea sa fac ceva ilegal, de aceea doresc sa ma informez prima data.

Imi cer scuze daca am postat pe aria nepotrivita.

Multumesc.