avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 152 soluții astăzi
Forum Activitate

Activitate

Buna seara!In urma cu 4 zile (24.08.2018)am cumparat un laptop din magazinul Altex din Ramnicu Valcea!Am instalat windows ul pe el si ce sa vezi...Bateria ma tine maxim 30 de min ,procesorul are probleme ,se misca foarte greu... am fost la ei sa returnez acest laptop si au refuzat!,,Nu se poate returna sau schimba'.Eu imi vreau bani inapoi ca laptopu e praf!Ce pot face in situatia de fata?Astept raspun.
PS:Plata a fost facuta cu cardu !


Cinca Vasile a scris:

Nu am fost!Nu cred ca mai pot recupera ceva mai ales ca ceasul la ridicat de aproape o luna!Eu am si o poza a lui dar nu cred ca pot face ceva cu ea

Nu am fost!Nu cred ca mai pot recupera ceva mai ales ca ceasul la ridicat de aproape o luna!Eu am si o poza a lui dar nu cred ca pot dace ceva cu ea
Pe destinatar il cheama Levi Kubor iar coletu a fost ridicat de Benjamin M..

DinuX a scris:

Normal ca a ridicat altcineva, asa se face si in Romania, acesti "curieri" se cheama sageti, ei pica primii, dar pot odata arestati pot sa dea in vileag intreaga retea. Nu cred ca posta britanica n-a luat datele sagetii.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
A ridicat altcineva coletu!In UK se poate sa iti ridice oricine coletu semneaza si la revedere!
Asta e!M am ales cu o teapa frumoasa.Vroiam sa stiu daca pot face ceva in legatura cu acele mailuri se care ae foloseste de la banca Lloyds..Eu nu o sa mai pot face nimic sa recuperez ceasul sau bani pentru ca acest somn cu asta se ocupa!
Vreau mai multe raspunsuri...Va rog
Răspuns la discuția Incetare contract digi
Din nefericire pentru dvs o sa trebuiasca sa platiti cei 300 Ron ca sa puteti rezilia contractul!
pai de asta am si intrebat.Sa stiu daca politia poate face ceva sau nu!Am facut eu si la Posta Romana sesizare sa se intoarca coletul dar cei dim UK nu mai vor sa intoarca coletu..
Am avut un ceas de aur pe olx de vanzare!Ma contacta in domn din UK!Domnul a zis sa trimit coletu cu Posta Romana ca el depune bani in contul meu.Dimineata am primit mail ca bani au fost depusi la banca dar ca sa se vireze in contu meu trebuie sa trimit un mail la banca Lloyds cu nr de AWB a coletului...Dupa ca am pus coletu la Posta Romana am trimis si mail cu nr de AWB.Ce sa vezi bani nu au fost virati in contul meu nici dupa ce am indeplinit toate cerintele primite pe mail.Problema este ca mailurile primite nu era de la banca Lloyds ci de la cumparator!El a si ridicat coletu ai eu am ramas cu mailurile primite!Credeti ca sunt sanse sa mi recuperez ceasul sau cel putin suma de bani care i am ceruto pe ceas?!Va multumeac si astept cat mai multe raspunsuri