Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... produs cumparat defect din altex
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

produs cumparat defect din altex

Buna seara!In urma cu 4 zile (24.08.2018)am cumparat un laptop din magazinul Altex din Ramnicu Valcea!Am instalat windows ul pe el si ce sa vezi...Bateria ma tine maxim 30 de min ,procesorul are probleme ,se misca foarte greu... am fost la ei sa returnez acest laptop si au refuzat!,,Nu se poate returna sau schimba'.Eu imi vreau bani inapoi ca laptopu e praf!Ce pot face in situatia de fata?Astept raspun.
PS:Plata a fost facuta cu cardu !
In baza documentelor de achizitie si garantie,sesizati oficial autoritatea pentru protectia consumatorului