Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Incetare contract digi
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Incetare contract digi

Buna seara.Am o intrebare catre dumneavoastra.
Vreau sa reziliez...un contract cu aceasta firma de telefonie,mai bine zis unul dintre contracte...eu avand trei astfel de contracte de telefonie.
Acel contract care vreau sa il reziliez,l-am facut pentru soacra mea,care a decedat.Contractul fiind pe numele meu.Am fost la una dintre unitatile firmei si am spus ca vreau sa reziliez acel contract.
Raspunsul angajatei a fost,ca nu pot numai daca platesc 300 de lei...
Intrebarea mea ar fi,daca pot rezilia acel contract fara sa platesc suma mai sus mentionata.
Va multumesc anticipat.
Din nefericire pentru dvs o sa trebuiasca sa platiti cei 300 Ron ca sa puteti rezilia contractul!