avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Activitate bobinatorul

Activitate bobinatorul

Buna ziua.Acum trei zile am apelat la un atelier de colantari ptr .recondiționarea farurilor la un audi q5 și nu mi sa dat bon lucrarea fiind efectuată în bătaie de joc ..a polizat farurile direct cu un flex până a distrus un far ,a aplicat folie pe ele și nici asta nu a fost pusă cum trebuie fiind plina de impurități un far are o pata mare ptr că la polizat prea mult .Ce pot să fac în situația asta?un far distrus iar folia este plina de impurități.Un atelier in care lucrează un singur băiat fără experiență și cred că destul de scump.300 lei ma costat distrugerea farurilor Macar ce pot face că sa nu mai pățească și alții ?Multumesc
Mulțumesc frumos.
Bună ziua. Ce se întâmplă dacă eu i-am vândut concubinei mele jumătate din apartament acum 7ani și a uitat sa se înregistreze la primărie? Am plecat amândoi în străinătate și am uitat ca trebuia sa se înregistreze la primărie.probabil amenda cu toate ca sunt pe 0 la ptimarie toate taxele au fost plătite an de an. Mulțumesc frumos
Sigur o sa va spun ce am rezolvat. Mulțumesc mult
Mulțumesc frumos
Sa anteleg ca plătesc la fisc și le d-au și banii înapoi? De ce nu mi-au respins dosarul de la început?Ce vina am eu?
Mulțumesc frumos

Mulțumesc frumos dar ma interesează dacă mai trec banii încasați pe somajul tehnic în declarația unica dacă cei de la Agenția judeteana pentru Plati si in specie sociala pitesti au spus prin telefon ca e posibil sa d-au banii înapoi..

Cornel Vasile a scris:

Detalii pentru PFA
[ link extern ]

[ link extern ] /

Bună ziua. Am o rugăminte dacă puteți sa îmi spuneți ce e de făcut ca să pot trimite declarația unica la un PFA? Am încasat șomaj tehnic noiembrie, decembrie, ianoarie și în februarie am sunat la ajpis Argeș ca să știu de ce nu îmi vin banii. A răspuns o doamna care ma făcut praf spunând mi ca m-am complăcut sa stau acasă și sa trăiesc din banii lor și ca o sa d-au toți banii înapoi pentru ca am pe 7 luni încasări 0..Problema este ca trebuie sa depun declarația unica și nu știu dacă sa mai trec somajul tehnic dacă tot mi-au spus ca o sa d-au toți banii înapoi și nu înțeleg de ce mi-au dat pe trei luni dacă trebuia sa am ceva încasări. Ce vina am eu ca am declarat 0 lei încasări ca nu am lucrat. Cat e pe casa de marcat atât am declarat. De ce nu mi-au respins actele de la început. Mulțumesc
Bună ziua. Am o rugăminte dacă puteți sa îmi spuneți ce e de făcut ca să pot trimite declarația unica la un PFA? Am încasat șomaj tehnic noiembrie, decembrie, ianoarie și în februarie am sunat la ajpis Argeș ca să știu de ce nu îmi vin banii. A răspuns o doamna care ma făcut praf spunând mi ca m-am complăcut sa stau acasă și sa trăiesc din banii lor și ca o sa d-au toți banii înapoi pentru ca am pe 7 luni încasări 0..Problema este ca trebuie sa depun declarația unica și nu știu dacă sa mai trec somajul tehnic dacă tot mi-au spus ca o sa d-au toți banii înapoi și nu înțeleg de ce mi-au dat pe trei luni dacă trebuia sa am ceva încasări. Ce vina am eu ca am declarat 0 lei încasări ca nu am lucrat. Cat e pe casa de marcat atât am declarat. De ce nu mi-au respins actele de la început. Mulțumesc