avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Activitate Madalina Mada

Activitate Madalina Mada

In ce fel sa ii faca rau copilului numele tatalui pentru a putea fii schimbat?
Vreau sa schimb numele copilului si sa fie trecuta pe numele meu pentru ca tatal mi-a zis ca pe el nu il intereseaza fata si ca nu vrea sa stie nimic de noi doua...ce rost are sa fie fata pe numele lui daca nu o iubeste deloc?
Aveti dreptate doar ca acesta nu merita ca fata sa fie trecuta pe numele lui odata ce nu intreaba deloc de ea si nu ii pasa de ea deloc, de multe ori mi-a zis ca un copil pentru el nu inseamna nimic ca lui ii este egal cu zero , si tocmai de asta vreau sa ii schimb numele fetitei pentru ca un om ca el nu merita ...
Buna ziua ,fata mea este trecuta pe numele de familie al tatalui as putea trece fata pe numele meu de familie desi tatal nu vrea sa il schimb dar nici nu contribuie cu nimic? Mentionez ca nu suntem casatoriti
Răspuns la discuția Custodia unui bebelus
Am înțeles ...Va mulțumesc pentru informații

Ioana Stoica a scris:

Copilul are o varsta frageda, cata vreme prezentanti garantii materiale si morale, ptr.a asigura subzistenta copilului, locuinta acestuia va fi stabilita la dvs.

Este aplicat principiul preeminentei interesului minorului.

Succes.


Răspuns la discuția Custodia unui bebelus
Din partea mea nu ar avea niciun motiv sa îmi ia copilul.El este cel care nu are un serviciu stabil și baga toții bani pe care îi câștiga la pariuri ...Doar ca copilul este pe numele lui de familie și de-ăsta m-am gândit ca ar putea sa mi-o ia deși nu are deloc condiții

gi-jane2 a scris:

ce motive credeti ca ar avea sa v-o ia, de ce el ar fi mai potrivit sa creasca fetita decat dvs ? Venit aveti, unde locui decent aveti ? Aveti grija de copil? Atunci sa nu va faceti griji..

Dacă fetita mea de 6 luni este pe numele tatălui și acesta m-ar Da în judecata ar putea sa îmi i-a fata? În ce condiții ar putea sa mi-o ia sau îmi poate da doar pensie alimentara? Menționez ca nu suntem căsătoriți
Bună ziua, am un bebe de 6 luni iar eu și tatălui lui nu suntem căsătoriți dar bebele are certificatul pe numele tatălui...Îl mai pot schimba numele certificatului dacă eu și tatăl copilului nu mai suntem împreună iar el nu își asuma responsabilitatea și nu mă ajuta cu nimic în legătură cu copilul....Îmi poate lua copilul dacă este pe numele lui? Și dacă suntem despărțiți