avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Activitate Emiliaemi

Activitate Emiliaemi

Răspuns la discuția Procura minor
Multumesc pentru raspuns,si pentru a obtine acest acord unde trebuie sa mearga?deoarece am primit mai multe variante, si nu stiu care este cea corecta...la ambasada,la consulat,la notar. ..ideea e ca ambasada e f departe de el,si daca s ar putea la consulat sau la un notar ar fi super.multumesc
Discuție Procura minor
Buna ziua,sotul este plecat in suedia,de sarbatori am dorii sa mergem la el,avem un copil minor si am nevoie de procura din partea lui ca sa il pot scoate din tara,unde anume trebuie sa mearga acolo in suedia pt a face procura si de ce acte are nevoie?va multumesc
Răspuns la discuția Pensie alimentara
Pai lucreaza legal in anglia.stiu sigur
Răspuns la discuția Pensie alimentara
Cam cat timp ar dura procedura prin care sa primesc banii?el trebuie sa plateasca din luna aprilie,anul trecut ,multumesc

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

In lipsa executarii de buna voie a hotararii, aceasta se poate aduce la indeplinire pe cale de executare silita.

Răspuns la discuția Pensie alimentara
Avea o masina,dar nu stiu daca mai e pe numele lui...

gi-jane2 a scris:

Din ce stiti, are bunuri aici ?



Buna ziua,sunt divortata de 2 ani,el a plecat in anglia,de curand am castigat procesul pt custodie exclusiva si este obligat la plata pensiei alimentare 25% din salariu,hotararea este definitiva si irevicabila.nu doreste sa plateasca,as vrea sa stiu daca prin executor judecatoresc pot primi pensia alimentara de la el avand in vedere ca este acolo.multumesc